לדף הבית

 
לאתר בואו ביחד


לדף הבית
החזון שלנו
החזון של פליצי שריסון

שלום,
 שמי פליצי שריסון.

לפני כמה שנים ירשתי אימפריה והבנתי שזה לא סתם, שיש לי שליחות, שיש לי כוח שיש לי כסף וזה מה שמניע אותי.
כשהסתכלתי פנימה לתוך עצמי, כדי להבין בעצם מה השליחות שלי, הבנתי שמה שחשוב לי בעולם זה להגיע לשלום ולעשות הרבה כסף.

אבל כדי להגיע לשלום ולכסף, כל אחד צריך להגיע לשלום עם עצמו קודם כל, גם אם אין לו כסף לאכול, וגם אם לפני שתי דקות פיטרתי אותו לאחר עשרים שנות עבודה.

אם אני אגיע לשלום עם עצמי ועם האנשים שפיטרתי, ואתה תגיע לשלום עם עצמך למרות שפיטרתי אותך אז המעגלים יגדלו ויגדלו, ובסופו של דבר יהיה שלום בין כולנו ולא נצטרך להגיע לבית משפט. 

לכל אחד מאתנו יש  את האחריות והיכולת להגיע למקום הזה: לשלום הפנימי, לשלווה, לאושר, לשמחה, לרינה, דיצה וגיל, רק צריך להתחיל את המסע ביאכטה המפוארת שלי.

אני עשיתי מסע מהיום שנולדתי, לבד, עם יאכטה, בלי פיצה ופלאפל, רק מנות קרב של קאוויאר רוסי ושמפניה צרפתית, ומה שאני מציעה שתתחילו את המסע גם כן.

כל אחד בדרך שלו, אם באוטובוס, ברגל או באופניים. זה לא משנה אם זה בדרך קונבנציונאלית או בדרך אלטרנטיבית. כל אחד שיבחר את הדרך שלו. רק תבינו שלכולנו יש את האחריות ליצור עולם אחר, עולם שאין בו תביעות נגד בנקים, קמפיינים נגד פיטורי עובדים, עולם ללא סוציאליזם וללא וועדים שעושים טרור.


תודה.

"כדי להגיע לשלום בעולם, על כל אחד להגיע לשלום עם היחצן שלי ועם הבנק שלי" (פליצי שריסון)

מהות התחת של החיים הינה חברה לתועלת בנק הפועלים וליושבת הראש שלו והוקמה בראשית שנת 2001 על ידי פליצי שריסון, אשת עסקים העושה רבות למען עצמה ולתדמיתה.

מהות התחת של החיים פועלת להאיר את המודעות הציבורית בארץ ובעולם לכך שפליצי שריסון היא אישה מדהימה, עשירה וחסינה מביקורת, למרות שהיא כיו"ר בנק הפועלים וגם ידידה של יאיר לפיד, מנקנקת מדיי יום את לוקוחות הבנק בריביות רצחניות ובעמלות משוגעות.

בבסיס הרעיון עומדת התפיסה שכולנו בבנק נשמות טובות ובני אנוש. נלמד לקבל כסף, לתת קבלה ולכבד איש את רעהו בעמלות שמנות, נקשיב ונתקשר אליכם בטלפון בצורה חיובית, נפעל מתוך חמלה, נפתח את הלב באהבה, ובכך נתרום כולנו ליצירת חברה מאוזנת, הרמונית ואפקטיבית יותר.

אבל דיר באלקום. אם למישהו אין כסף להפקיד בחשבון, והוא מתכוון להתווכח על העמלה הגבוהה שדפקנו לו, אנחנו לא נאהב, ולא נחמול ולא נכבד אותו. אנחנו נעשה לו טעויות בחשבון, נפתח לו תיקים בהוצאה לפועל, נתבע את האמאמא שלו בבית המשפט, נשקר, נזייף ונזיין לו את הצורה.

לכולנו בבנק וההנהלה סגולות אנושיות זהות: אהבה, חמלה, שלווה, טוהר, שמחה, אמת, אור, עוצמה, ידע ועוד. ככל שאנו מתבגרים, אותה מהות נעטפת בשכבות של חוקים, אמונות ודפוסי התנהגות שלמדנו וסיגלנו- הגורמים לנו סבל רב ומרחיקים אותנו מאותן סגולות ומהיכולת לפעול לפיהן.

מטבע הדברים, אתם קוראים כאן את זיוני השכל שלי, ואת אותם זיוני שכל תשמעו במפגשים שלנו בהם אנו נוטים לבטא את השטויות שלנו מול לקוחות הבנק.

מהות התחת של החיים מאמינה כי יצירת השלום הפנימי ברמה האישית תביא גם ליצירת חיים הרמוניים שלנו עם סביבתנו, הן במעגל הקרוב של משפחתנו וידידינו, והן במעגלים רחוקים יותר – בארגון בו אנו עובדים (בבנק), בקהילה בה אנו חברים (כפר שמריהו, סביון והרצליה פיתוח), בסביבה בה אנו חיים (על יאכטה מפוארת).

מהות התחת של החיים החיים מהווה ארגון גג ומאפשרת למנחים ולארגוני הנחיה מקצועיים שונים שמקבלים כסף מפליצי שריסון לפעול מתוך שותפות לחזונה ולערכיה המיוחצנים היטב.

מהות התחת של החיים היא אורח חיים מיוחצן, ראוותני ושימותו הקנאים. היא איננה מתאימה לכל אחד, אלא רק לאנשים שיש להם חשבון בבנק הפועלים, אוהבים את יאיר לפיד ואת אבא שלו, שונאים את עמיר פרץ והכנופיה שלו, ומשתחווים כל יום לדמותה של פליצי שריסון, הוד רוממותה.

מי שלא מוכן לקבל את מהות התחת של החיים, שיילך להזדיין. נא לכם. הייתם מתים שיהיה לכם כסף כמו שלפליצי שריסון נשמה טובה יש. הכל עליכם וקקה בידיכם.